tr en
SterilTR
Endüstriyel Teknolojiler
SterilTR Ar-Ge Limited

Sağlıklı Oyuncaklar

Çocuklarımıza hediye ettiğimiz tehlike! Kansorejen ürünlerden yapılan ve insan vücudunda kalıcı hasara yol açan çocuk oyuncakları artık gelişmiş ülkelerde yasaklanıyor.

oyuncaklardaki kanserojen tehlike Çocuklarımız için hediye aldığımız oyuncakların içeriğinde çoğu zaman kansorejen madde olup olmadığına dikkat etmeyiz. Halbuki yapılan bilimsel araştırmalar (http://www.nrdc.org) gösteriyor ki, tehlikeli yolla üretilen birçok oyuncak alerjik, kanserojen ve hormon bozucu etkiye sahipler.

Üretimdeki tehlikenin en büyük kaynağı plastik malzemelerin üretim yöntemleri ve içerisine katılan kimyasallardır. Amerika'da kimyasal içeren plastik ördekler, bebekler gibi çocukların direk temas ettiği oyuncakların satışı yasaklanmıştır.

(http://www.cpsc.gov/cpscpub/prerel/category/toy.html)

 

Oyuncaklarda ve günlük hayatımızda kullandığımız plastiklere (bebeklerin diş kaşıyıcı) yumuşaklık kazandırmak için kullanılan kimyasallar kısırlık ve hormanal bozukluklara yol açmaktadır. 

Oyuncaklara ve günlük hayatımızda kullandığımız plastiklere (bebeklerin diş kaşıyıcısı dahil) yumuşaklık kazandırmak iç;in kullanılan kimyasallar kısırlık ve hormanal bozukluklara yol açmaktadır.

E-Demet hızlandırıcılar yardımıyla fiziksel çapraz bağlanmış polimerleri kullanılarak elde edilen malzemelerle geleceğimiz çocuklarımız için daha sağlıklı oyuncaklar üretilebilir.

Güvenilir olmayan, ucuz, sağlıksız ve Çin malı oyuncakları satın almadan bir kere daha düşünelim!

Hakkımızda

Ülkemizdeki gelişen sanayinin ihtiyaçlarına en son teknolojiyle cevap vererek verimli, ekonomik ve çevre dostu alternatifler sunmak ve ürün kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemek kalite politikamızdır...

Devamı

Referanslar

Başarıyla tamamladığı birçok projede kattığı yenilikler ve yaratıcı fikirlerle hep sizlerin takdirini kazanmış olan firmamızın referanslarından bazılarına…Devamı

Haberler

Başarıyla tamamladığı birçok projede kattığı yenilikler ve yaratıcı fikirlerle hep sizlerin takdirini kazanmış olan firmamızın referanslarından bazılarına...

Devamı